irtibat: 0216 311 58 27 - 0541 789 65 95


Cami Sanatkarlar ve İş Adamları Derneği Basın Sözcüsü Sn. Müslüm Korkutata Dernek Çalışmalarını ve Fuarı Değerlendirdi

 

“Son yıllarda sektörümüzdeki birçok firma ve sektör temsilcisi bir araya gelerek sektör sorunlarını tartışıyor, sorunlara çözüm önerilerinde bulunuyor ve neler yapabilirizi konuşuyorlar.”

“CASİAD, dünyanın birçok ülkesinde ve ayrı ayrı kıtalardaki firmaların ‘Cami sanatı ve sektörü’ adına gösterdiği faaliyetlerin sonucundaki güçlü birleşimin bir araya gelişidir.“

Müslüm Bey, ‘Cami Sanatkarlar ve İş Adamları Derneği’nin kurulma fikri nasıl ortaya çıktı?

Daha önceki yıllarda sektör firmalarının sık sık bir araya geldiği ve sektördeki sorunların ele alındığı birçok toplantı yapıldı. Tarafsız bir platform oluşturulması gerektiği ve gerekliliği de birçok toplantıda yer almıştı. ‘Cami Esnaf Sanatkârlar ve İş Adamları’ adı altında dernek kurma çalışmaları için bir araya gelen dernek gönüllüleri ile ‘Cami Esnaf Sanatkârlar ve İş Adamları Platform Toplantısı’ 26 Kasım 2016 tarihinde Pendik Belediyesi Güzelyalı tesislerinde yapıldı. Yardımlaşma derneği olarak nitelendirilmenin yanında sektör sorunlarına çözüm bulabilmek, sosyal çevre oluşturabilmek, yapılan çalışmalarda kalite ve niteliği daha standart bir hale getirebilmek toplantının başlıca konuları arasında yer almaktaydı.

Müslüm Bey, Cami Sanatkarlar ve İş Adamları Derneği’nin amaç ve hedefleri nelerdir? Şu andaki üye durumu nedir?

Derneğimiz, birebir üretici firmaların içerisinde olduğu sanatı icra eden sanatkarların temel kaynağında hedeflediği üst seviyedeki kaliteyi mimari yapıya, dokusuna ve özgünlüğüne uygun üreten, üretici firmalarında bir araya gelmesiyle oluştu.

19 kurucu üyemizle 2017 yılında kuruldu. Temel hedefimiz sayımızı arttırmaktır. 80 yıllık büyük firmalarla ve sektör temsilcilerinin gelişimiyle güçlenen bir dernek yapısı oluşturduk. Üyelerimizden her bir firma dünyanın birçok noktasında hizmet veriyor.

Allah’ın mescitlerini ancak inananlar imar edebilir. (Tövbe Suresi, 18. Ayet)’ Bu terbiye ve özveri ile yaşayacağız. Tüm firmalarımızın bu iş ahlakı içinde olacağından şüphe duymuyoruz. Bu anlayışı da Türkiye geneline yaymayı düşünüyoruz.

4. İhtisas Cami Yapı Ekipmanları Fuarı nasıl geçti? Fuar izlenimleriniz nelerdir?

Cami sektörünün buluşma noktası olduğu için oldukça önemli bir fuardır. Cami Yapı Ekipmanları Fuarı, bizim için sektör temsilcileriyle birebir buluşma noktası oldu. Fuar ilk kez Kocaeli’nde gerçekleşmesine rağmen sektör temsilcileriyle de yaptığımız istişareyle oldukça verimli ve kaliteli geçtiği düşüncesindeyiz.” 

Cami sektöründe iş yaptıran derneklerin, özellikle de Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ve müftülüklerin ‘Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na daha fazla destek olmalarını bekliyoruz. Fuar organizasyonu gelecek yıllarda daha da iyi olacaktır.

12-15 Nisan 2018’de yapılacak olan ‘Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na ‘Cami Sanatkarlar ve İş Adamları Derneği’ olarak katılımınız olacak mıdır? 

Derneklerin faaliyetleri ve amaçlarıyla sektöre oldukça fazla katkı sağladığı inancındayız. Dernek çalışmalarımızla hedefimiz, sektörde büyüyen tüm organizasyonlarda firmalarla bir arada olabilmektir. Dernek bünyemizde üyelerimizle beraber karar verip çalışmalarımız doğrultusunda Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’nda bulunmak isteriz.

Hedeflediği üst seviyedeki kaliteyi, mimari yapıya, dokusuna ve özgünlüğüne uygun üreten sektörde iyi işler yapmaya özen gösteren firmalarında bulunmasını özellikle istediğimiz organizasyonlarda bulunmak, hem bizim açımızdan hem de sektörde iş yapan firmalar açısından oldukça önemlidir ve vicdanidir. 

Değerli röportajı için Sn. Müslüm Korkutata’ya teşekkür eder, dernek faaliyetleri ve çalışmalarında kolaylıklar dileriz. 

E-DERGİ
ABDURRAHMANGAZİ MAH. OSMANGAZİ CAD. NO: 123/127 KAT: 1 DAİRE: 19 SANCAKTEPE/İSTANBUL Tel : 0216 311 58 27 Gsm : 0216 311 58 27 www.camidergisi.com