irtibat: 0216 311 58 27 - 0541 789 65 95


 • Cami Esnaf ve Sanatkarları Derneği, 2016 Yılında Faaliyete Geçti

  8 yılı aşan süredir sürdürülebilir kaliteyle ve daha iyi işler yapmak isteyen firmaları bir araya getirerek, örnek olabilecek çalışmalara imza atabilmeyi amaçlayan dernek, faaliyetlerini ve toplantılarını sürdürüyor.

  Cami Esnaf ve Sanatkarları Derneği Başkanı Sayın Salih Karadağ: “İşi ve piyasayı bilmeden iş yapabilen kişilerin önüne nasıl geçebiliriz?

  Faaliyetlerimizle sektörü ayağa kaldırma hedefinde ve gayretiyle derneğimizi kurduk.”

  Öncelikli hedefimiz, işi ve piyasayı bilmeden iş yapan bu kişilerin önüne geçmektir. Piyasa ve sektörde gerçekten çok kaliteli ustalar ve değerli sanatkarlar var. Ücra köşelerde kalmış ve hiç sesi çıkmayan işin ehlileri var; amacımız usta kişilere ulaşıp, dernek faaliyetlerimizi ve yaptıklarımızı anlatıp bu kişileri de dernek bünyemize katıp sektörü ayağa kaldırma hedefinde ve gayretindeyiz.

  “Firmalar, cami sektöründe temelinden minaresine, iç tezyinatına, vitrayına, mihrabına, kürsüsüne, ahşabına, halısına varıncaya kadar kaliteli iş yapma çabasına girdi.”

  “Öncelikle doğru ve düzgün işlerin yapılması en önemli amacımızdır. Merdiven altı iş yapanları piyasadan kaldıracağız. Hepimizin el birliği ile piyasadan bu yükü kaldırması gerekmektedir. Camiler, bizim ibadethanemiz ve Allah’ın evidir.”

  “İş güvenliği olmayan işleri ve sigortasız işçi çalıştıran firmaları, yetkili makamlara bildirmeliyiz ve bu şekilde bu kişilerin yaptıkları bu durumlar piyasada yayılırsa iş güvenliği olmadan yapılan ve sigortasız yapılan işlerin önüne geçilebilir. Camilerde iş güvenliğinin sağlanması gerekiyor. Sektör için oldukça önemli bir konu.”

  “Cami Esnaf ve Sanatkarları Derneği olarak, Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’nı ve çalışmalarını destekliyoruz. Hem Türkiye’den hem de dünyadan gelen katılımcılarla, firmalarla piyasadaki işlerin daha kaliteli, standartı daha yüksek çalışmalar olabilmesi için fuarın ve Cami Dergi’sinin katkıları yadsınamaz.”

  Fuarlar piyasada oldukça farklılık yaratıyor. Artık herkesin elinde dokümanı, dergisi, katalogu var. Herkesin doğru işi ve piyasayı daha iyi analiz edebilme fırsatı var.

  ‘Cami Esnaf ve Sanatkarları Derneği’ kurulmadan önce Türkiye’nin birçok yerine gidip minare işi yapıyorduk. Sektördeki çalışmalarımızla girip çıkmadığımız yer kalmadı, ‘Cami sektörü ne kadar büyük bir sektörmüş’ dedik. Biz sektörün içinde olmamıza rağmen bunun farkında değilmişiz. Bizim ulaşamadığımız yerlere derginiz aracılığınızla, arkadaşlarımız ve kataloglarımız aracılığıyla, Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’na gelen arkadaşlarımızın bilgileri ile birlikte çok büyük bir katkı olduğunu düşünüyorum.

  Cami Esnaf ve Sanatkarları Derneği olarak, toplantılarımızla ve sürekli iyileştirme amacıyla desteklediğimiz çalışmalarımızla gün geçtikçe daha iyi işlere imza atmayı hedefliyoruz.

  Cami Dergisi ekibi olarak, değerli röportajı için Sn. Salih Karadağ’a teşekkür eder, dernek faaliyetleri ve sektör çalışmalarında kolaylıklar dileriz.

   

   

Yorum YazYorumlar (0)

Yorum Yok
E-DERGİ
ABDURRAHMANGAZİ MAH. OSMANGAZİ CAD. NO: 123/127 KAT: 1 DAİRE: 19 SANCAKTEPE/İSTANBUL Tel : 0216 311 58 27 Gsm : 0216 311 58 27 www.camidergisi.com