irtibat: 0216 311 58 27 - 0541 789 65 95


3. İhtisas Cami Yapı Ekipmanları Artan Ziyaretçi Sayısıyla Sektörü Birleştirdi!

Dört gün boyunca farklı illerden sayısız katılımcıyı ağırlayan Cami Dergisi Genel Yayın Yönetmeni ve Şahin Medya Yayıncılık ve Fuarcılık’ın sahibi Sayın Hüseyin Şahin bu yılda oldukça farklı katılımcıyı bir araya getirdi.

2015 yılında kapılarını yine CNR’da açan İhtisas Cami Yapı Ekipmanları Fuarı’nın ziyaretçi sayısı 2581 kişi iken 2016 yılında bu sayı 3575 kişiye ulaştı.

Cami Yapı Ekipmanları fuarının 50.000 adet davetiye ile 5.000 adet afiş bastırılarak Türkiye genelindeki Cami, Cami Dernekleri, firmalar genelinde dağıtıldı. Ayrıca yapılan mailling çalışması ile 40.000 yurtiçi ve 1560 yurtdışı Cami Yapı Ekipmanları Fuarı tanıtımı yapıldı.

  

67.260 adet Türkiye genelinde sektörel bazlı yer alan şahıslara toplu sms gönderimi gerçekleştirilmiştir. 

Sektör temsilcilerinin gönüllülerle ve iş yapan, yapmak isteyen kişi ve derneklerle de buluştuğu, çeşitli müftülüklerin, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da katılım gösterdiği fuarda, sektör sorunlarının tartışıldığı çok değerli konuşmacılarında aralarında bulunduğu çalıştay yapıldı, konuşmacılar ve değişik sektör temsilcileri ile birçok röportajlar da yapıldı. 

Türkiye’den İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Kocaeli gibi büyük şehirlerin dışında toplam 53 ilden birçok katılımcı ve sektör temsilcisi fuar için İstanbul’a geldi.

En çok katılım gösteren illerin başında İstanbul, Ankara, Konya, Bursa, Yalova, Düzce ve Edirne bulunuyor.

Fuarın diğer sürprizi mimarlık okuyan ve cami sektörüne ilgi duyan üniversite öğrencilerinin de Ankara, İstanbul, Bursa ve Edirne gibi şehirlerden fuarda bulunmalarıydı. Mimarlık fakültesi öğrencilerinin özellikle katıldığı fuarda sektörde iş yapan firmalarla da tanışma fırsatları oldu. 

Yurtdışı katılımcıları ülke bazlı fuar katılım oranlarına bakıldığında genellikle Hollanda, Yunanistan, Kuveyt, Makedonya, Bulgaristan, Kazakistan, Azerbaycan ve Almanya oluşturuyor. 

2015 yılından bu yana yurtdışından da oldukça fazla katılımcının Türkiye’ye geldiği fuarın yurtdışı takipçileri ve fuar için 2016 yılında yurtdışından gelen 95’in üzerinde sektör temsilcisi ve Diyanet İşleri Başkanlıkları, Müftülük Temsilcileri, Cami Hocaları ve Mimarlarda fuar için gelenler arasındaydı. 

Özellikle yurtdışından fuara katılan Mimarların fuara ilgi gösterdiği internet üzerinden yaptıkları sosyal medya paylaşımlarından da dikkat çekti.

Fuarımız uluslararası alanda önemli bir gündem yaratmıştır. Dünya'da tek olması ile de sektörel alanda farkındalık yaratmıştır.

E-DERGİ
Abdurrahman Gazi Mah. Abdurrahman Gazi Cad. Derebayırı Sok. Aşiyan Konutları No:5 C1 Blok Kat:1-2 Sancaktepe - İSTANBUL Tel : 0216 311 58 27, 0541 789 65 95 Gsm : 0216 311 58 27 www.camidergisi.com